hygieneinzoo

اشتراک گذاشته شده با :

دستگاه ضد عفونی کننده دست اتوماتیک

قرار دادن دیسپنسر در باغ وحش ها

در پست قبلی در مورد رعایت بهداشت در باغ وحش ها صحبت کردیم. و پیشنهاد شد جهت رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال ویروس از انسان به حیوانات و همچنین از انسان به انسان های دیگر یک عدد دستگاه ضد عفونی دست در باغ وحش قرار دهیم و از همگان بخواهیم قبل از ورود دستانشان را با دستگاه ضد عفونی کننده، ضد عفونی کنند.

1.png

از طرفی چون تماشاگران و طرفداران اصلی باغ وحش ها کودکان هستند، بهتر است از مدل ایستاده دستگاه ضد عفونی کننده استفاده کرد.

زیرا معمولا متناسب با قد کودکان هستند. البته استفاده از مدل نصبی آن نیز برای کودکان مناسب است. زیرا می توان در هر ارتفاعی با توجه به میانگین قد کودکان نصب کرد.

استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده دست بسیار راحت بوده و همگان می توانند دستان خود را در مقابل دستگاه قرار داده و دستگاه بلافاصله شروع به پاشش محلول ضد عفونی کننده می کند.

3.png

حتی می توان مدت زمان انجام پاشش را هم طبق نیاز تنظیم کرد. دستگاه ضد عفونی کننده دست مدل های مختلفی دارد. ولی مدل اتوماتیک آن به دلیل عدم تماس دست با دستگاه هنگام ضد عفونی کردن خواهان بیشتری دارد.

مدل های اتوماتیک نیز خود بر اساس تکنولوژی ساخت و حجم مخزن و ایستاده و دیواری بودن دارای قیمت های متفاوتی می باشند. برای مکان های عمومی و با حجم مصرفی بالا بهتر است مدلی انتخاب شود که حجم مخزن آن ۲ لیتر به بالا بوده و قیمتش مناسب باشد.

باغ وحش ها در دوران کرونا

باغ وحش ها محلی برای نگهداری حیوانات می باشند. در واقع مکانی است که حیوانات گوناگونی در آنجا زندگی می کنند. معمولا حیوانات در باغ وحش به صورت جفت نگهداری می شوند. و همه می توانند به تماشای این حیوانات بپردازند و از حیات وحش لذت ببرند.

کرونا با ورود خود باغ وحش ها را نیز به تعطیلی کشاند. البته تماشای باغ وحش ها ممنوع شد. تا بحال انتقال این ویروس از حیوان به انسان گزارش نشده است. ولی متاسفانه به دلیل عدم رعایت بهداشت هم وطنان و انداختن آشغال و حتی ماسک در معابر عمومی و استنشاق حیوانات باعث انتقال این ویروس به حیوان شده است.

2.png

پس هنگام بازگشایی باغ وحش ها باید دقت کرد تا فاصله با حیوانات رعایت شود و افراد از دست زدن به قفس ها جدا خودداری کنند. جهت احتیاط بیشتر می توان در باغ وحش ها یک عدد دستگاه ضد عفونی کننده دست قرار داد. و افراد را مجبور کرد قبل از ورود به باغ وحش دستانشان را ضد عفونی کنند.

این تمهیدات باعث رعایت بهداشت در این اماکن عمومی شده و باعث می شود با خیال راحت بدون آسیب زدن به حیوانات به تفریح خود و کودکانمان و آموزش آنها بپردازیم.

کودکان به تفریح و آموزش نیاز دارند و مشخص نیست تا چند سال مجبور باشیم با این ویروس زندگی کنیم. پس باید با رعایت بهداشت به زندگی خود ادامه داده و از دیدن مکان های تفریحی لذت ببریم. و از انتقال این ویروس به حیوانات جلوگیری کنیم.