در پست قبلی در مورد رعایت بهداشت در باغ وحش ها صحبت کردیم. و پیشنهاد شد جهت رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال ویروس از انسان به حیوانات و همچنین از انسان به انسان های دیگر یک عدد دستگاه ضد عفونی دست در باغ وحش قرار دهیم و از همگان بخواهیم قبل از ورود دستانشان را با دستگاه ضد عفونی کننده، ضد عفونی کنند.

1.png

از طرفی چون تماشاگران و طرفداران اصلی باغ وحش ها کودکان هستند، بهتر است از مدل ایستاده دستگاه ضد عفونی کننده استفاده کرد.

زیرا معمولا متناسب با قد کودکان هستند. البته استفاده از مدل نصبی آن نیز برای کودکان مناسب است. زیرا می توان در هر ارتفاعی با توجه به میانگین قد کودکان نصب کرد.

استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده دست بسیار راحت بوده و همگان می توانند دستان خود را در مقابل دستگاه قرار داده و دستگاه بلافاصله شروع به پاشش محلول ضد عفونی کننده می کند.

3.png

حتی می توان مدت زمان انجام پاشش را هم طبق نیاز تنظیم کرد. دستگاه ضد عفونی کننده دست مدل های مختلفی دارد. ولی مدل اتوماتیک آن به دلیل عدم تماس دست با دستگاه هنگام ضد عفونی کردن خواهان بیشتری دارد.

مدل های اتوماتیک نیز خود بر اساس تکنولوژی ساخت و حجم مخزن و ایستاده و دیواری بودن دارای قیمت های متفاوتی می باشند. برای مکان های عمومی و با حجم مصرفی بالا بهتر است مدلی انتخاب شود که حجم مخزن آن ۲ لیتر به بالا بوده و قیمتش مناسب باشد.